Trasy turystyczne w Gliczarowie Górnym.

Hej ostatnio wspominałam wam, że w okolicach Gliczarowa Górnego znaleźć można kilka tras rowerowych i pieszych. I tak sobie pomyślałam, że wam dzisiaj o nich opowiem, na pewno te informacje wam się przydadzą.

  1. Przez Gliczarów Górny prowadzi Szlak Wolnościowy z Chochołowa do Niedzicy. Jest to szlak prowadzący przez Poronin przez góry Stołowe i Gliczarów Górny. Szlakiem tym dojdziecie do okolic Babiej Góry i Bukowiny Tatrzańskiej.
  2. Trasa z Białego Dunajca do Bukowiny Tatrzańskiej o długości 20 km i szacowanym czasie przejazdu 2,5 godziny. Różnica wzniesień na trasie wynosi około 300 metrów a poziom trudności określany jest jako trudny. Trasa startuje obok Urzędu Gminy w Białym Dunajcu a następnie przez wieś i most na Białym Dunajcu prowadzi wąską asfaltową drogą do Gliczarowa Górnego. Trasa ta jest dość stroma i wymaga wysiłku kondycyjnego. Z Gliczarowa górnego roztacza się piękny widok na Tatry, Pieniny i Beskidy a trasa prowadzi dalej drogą do Bukowiny Tatrzańskiej.
  3. Szlak czerwony wokół Gminy Bukowina Tatrzańska. Jest to prawie 30 kilometrowy szlak rowerowo pieszy, przebiega on następująco: PKS Groń – Kotelnica – Bukowina Tatrzańska, Klin- Brzegi – Jurgów – Grochołów Potok – Rzepiska – Bukowina Tatrzańska.