Polska rowerem

A dla miłośników rowerowych wyzwań, polecam 10 najpiękniejszych szlaków rowerowych w Polsce.


1. Karpacki szlak rowerowy, jest to trasa prowadząca przez 35 gmin województwa małopolskiego. Trasa liczy ponad 800 kilometrów. Przebiega przez Wieliczkę, Biskupice, Kraków, Rytro, Nowy Sącz i Muszynę.

2. Pogórze Dynowskie, to piękne górskie szlaki rowerowe dla miłośników MTB. Trasa atrakcyjna to trasa z Izdebnika, wokół miasta.

3. Szlaki rowerowe Biebrzańskiego Parku Narodowego. To wspaniała lekcja przyrody połączona z aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Park jest piękny i warto go odwiedzić.

4. Szlaki pojezierza Mazurskiego. Na samym pojezierzu znajduje się ponad 30 oznakowanych szlaków rowerowych. Polecić w tych okolicach można Dolinę Rospudy, wycieczka w te rejony będzie wspaniała.

5. Międzynarodowy szlak nadmorski, jest to szlak prowadzący wokół morza Bałtyckiego, biegnie on przez 9 państw i ma ponad osiem-tysięcy kilometrów długości.

6. Szlaki rowerowe w Bieszczadach. Jeśli ktoś lubi góry to na pewno wybierze ten szlak, w okolicach można także pojeździć na rowerze po Bieszczadzkim Parku Narodowym.

7. Szlak rowerowy Roztocza. Jest to szlak prowadzący przez Wyżynę Lubelską i całe Roztocze. Warto jadąc w te rejony, zobaczyć co brzmi w trzcinie, czyli odwiedzić po prostu Szczebrzeszyn i okoliczny Park Krajobrazowy.

8. Każdy pamięta Szlak Orlich Gniazd. Szlak zaczyna się w Krakowie a kończy w Częstochowie. Na trasie zobaczyć można wiele zamków i twierdzy wartych odwiedzenia.

9. Szlak rowerowy Stu Jezior, są to okolice Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego. Jest to jeden z najpiękniejszych szlaków w Wielkopolsce.

10. Szlaki rowerowe w Beskidzie Śląskim, jest to szlak zarówno dla wytrwałych rowerzystów jak i dla początkujących. Jedna z tras biegnie przez Przełęcz Staropolską do Białego Krzyża przez Krzyczne, trasa ma około 17 kilometrów.